Skate CNCR News

REVISED: CNCR Skaters at Autumn Leaves 2012

2012-09-29 | BC/YT Section Website

 CNCR SKATERS ATTENDING

AUTUMN LEAVES - OCTOBER 2012

REVISED - OCTOBER 8, 2012 

The second competition of the 2012/2013 Super Series begins on October 12, 2012 with the Autumn Leaves competition held in Kamloops.  This year the CNCR has 32 skaters representing the Region at all levels of skating.  You can watch your club's skaters on the BC/YT Section's livestreaming at:   http://www.skatinginbc.com/superseries/live.

The competition starts Friday, October 12th and the CNCR has the following skaters competing: 

 

NAME CLUB EVENT RINK TIME

Mariah Carvalho

Chelsea Raful

Samara Thew

Snow Valley FSC

Spruce City FSC

Spruce City FSC

 Pre-Nov Women U16 SHORT  Rink 1  12:45 pm - 2:30 pm
Olivia Marleau  Quesnel FSC   Pre-Nov Women U14 SHORT  Rink 1  2:45 pm - 4:45 pm
Danielle Sidsworth 

 Spruce City FSC

 Novice Women U17 SHORT  Rink 1  6:15 pm - 7:45 pm

 On Saturday, October 13th the following skaters will be competing:

 

NAME CLUB EVENT RINK TIME

Asia Gill

Jayna Mason

Ally Norum

Spruce City FSC

 

STAR 3B group 1

 

Rink 2 9:00 am - 9:45 am
Jade Johnson Williams Lake FSC STAR 3B group 2 Rink 2  9:45 am - 10:35 am

Amanda Lane

Olivia Wankling

Williams Lake FSC

Spruce City FSC

Pre-Juv Women U11

Group 2

Rink 1 10:15 am - 11:15 am

Mykenzie Beech

Valyce Mamic

Fort St John FSC

Spruce City FSC

STAR 3A group 2 Rink 2 11:25 am - 12:00 pm
Mariah Carvalho

Chelsea Raful

Samara Thew

Snow Valley FSC

Spruce City FSC

Spruce City FSC

  Pre-Nov Women U16 LONG  Rink1  11:30 am - 1:30 pm
Myah Milner Spruce City FSC STAR 3A group 3 Rink 2 12:00 pm - 12:35 pm

 Mairyn Dumanowski

Casey Fisher

Emma Stevens

 Fort St John FSC

Quesnel FSC

Fort St John FSC

 STAR 3A group 4 Rink 2  12:35 pm - 1:10 pm
 Jessica Rowley Williams Lake FSC  STAR 3A group 5 Rink 2  1:25 pm - 2:00 pm
 Olivia Marleau   Quesnel FSC  Pre-Nov Women U14 LONG  Rink1  1:45 pm - 4:05 pm

 Kristyn Beech

Kayla Flanagan

Dawn Henley

 Fort St John FSC

Quesnel FSC

Williams Lake FSC

 Senior Bronze Women Rink 2  2:20 pm - 3:35 pm
 Cassandra Greenwood  Quesnel FSC  Junior Silver Women Rink 2  3:50 pm - 5:05 pm
 Danielle Sidsworth   Spruce City FSC   Novice Women U17 LONG Rink 1  5:45 pm - 7:30 pm
Shaya Jeffery  Fort St John FSC  STAR 4 Girls U13 group 1 Rink 2  6:05 pm - 6:40 pm

 Shelby Scott

Alanna Walters

 Spruce City FSC

Williams Lake FSC

 STAR 4 Girls U13 group 2 Rink 2  6:40 pm - 7:15 pm
 Mackenna Alexander  Williams Lake FSC

 STAR 4 Girls 13 & O

group 1

Rink 2  7:45 pm - 8:15 pm
 Brooke Dawydiuk  Williams Lake FSC  STAR 4 Girls 13 & O

group 2

Rink 2  8:15 pm - 8:45 pm

 Carmen Huang

Whitney Jarratt

 Quesnel FSC

Fort St John FSC

 Senior Silver Women Rink 2  9:00 pm - 9:35 pm
 Carlee Shenton  Fort St John FSC  Gold Women Rink 2  9:35 pm - 10:00 pm
         
         

 On Sunday, October 14th the following skaters will be competing:

 

NAME CLUB EVENT RINK TIME
Olivia Trampuh Spruce City FSC Pre-Juv Women U14 Rink 1 9:15 am - 10:15 am
Mackenzie Manuel Spruce City FSC Juvenile Women U14 Rink 1 12:35 pm - 1:40 pm

Check the BC/YT Section website at:  http://www.skatinginbc.com/competitions/super-series/super-series-autumn-leaves for updated listings so that you can see when your favorite skater is skating!

Please share this with your family, friends and fellow club members.

 

Thank you,

Sandra Lenuik, CNC Region Chair


2018 [3] 2017 [3] 2016 [2] 2015 [3] 2014 [4] 2013 [6] 2012 [16] 2011 [14] 2010 [3]